Úradná správa č.: 19 zo dňa 12. decembra 2007

kvalifikácie o postup na

VII. ročník halového turnaja vo futbale dospelých

" O putovný pohár ObFZ Topoľčany "

VŠEOBECNÉ USTANOVENIA:

Kvalifikácia sa poriada z dôvodu 20 prihlásených družstiev a turnaja sa môže zúčastniť maximálne 16 družstiev, aby sa mohol odohrať v jeden deň !

Poriadateľ: Oblastný futbalový zväz Topoľčany

Termín: 12. január 2008 (sobota) o 15,30 hod.

Miesto: Športová hala v Topoľčanoch.

Organizačný výbor: Pavol Šípoš, Roman Meluš, Dušan Martinka, Milan Krajčík, František Kavulič.

Účastníci kvalifikačného turnaja:

skupina A: TJ Slovan Krušovce, OFK Kovarce, TJ Družstevník Bojná OMD, TJ Družstevník Norovce,

skupina B: ŠK Veľké Ripňany, OFK Chrabrany, TJ Slovan Veľké Bedzany, OFK Malé Ripňany.

Štartovné: 700,- SK pre každé družstvo.

Zraz účastníkov: 12. január 2008 (sobota) vždy najneskôr 45 minút pred stretnutím.

TECHNICKÉ USTANOVENIA:

Štart hráčov: Na turnaji môžu štartovať hráči iba na platné registračné preukazy. V prípade dokázania neoprávneného štartu hráča, organizačný výbor kontumuje stretnutie v neprospech družstva, za ktoré hráč nastúpil. Súpisku hráčov s dátumom narodenia a číslami dresov predloží vedúci družstva organizačnému výboru najneskôr 20 minút pred stretnutím.

Hrací systém:

a) Stretnutia v skupinách: zúčastnené družstvá sú rozdelené do 4 skupín v ktorých sa hrá systémom každý s každým. Za víťazstvo sa udeľujú 3 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov. Pre umiestnenie v skupine je rozhodujúci počet bodov získaných zo všetkých stretnutí základnej skupiny. Pri rovnosti počtu bodov rozhoduje:

- výsledok vzájomného stretnutia v skupine (resp. ich tabuľka),

- gólový rozdiel v skóre,

- vyšší počet strelených gólov,

- žreb.

b) Postup: družstvá umiestnené v skupinách A a B na 1. a 2.mieste postupujú na VII.ročník halového turnaja vo futbale dospelých "O putovný pohár ObFZ Topoľčany", ktorý sa uskutoční dňa 19.januára 2008 v Športovej hale Topoľčany. Družstvá umiestnené na 3. a 4.mieste vypadávajú z turnaja !

Pravidlá: Hrá sa podľa pravidiel halového futbalu vydaných SFZ s menšími úpravami organizačného výboru, ktoré sú nasledovné:

Pravidlo I.: Hracia plocha: Je minimálna plocha pre hádzanú. Musí byť vyznačená. Pokutové územie je 6 metrové. Pokutová značka ja 7m od brány.

Pravidlo II.: Lopta: Používa sa futbalová lopta s menšou pružnosťou (nie plstená).

Pravidlo III.: Počet hráčov: Počet hráčov v hre je 5 (brankár a 4 hráči v poli). Minimálny počet hráčov sú 3-ja hráči v poli (pri vylúčeniach). Maximálny počet hráčov družstva je 14, ktorí sú uvedení na súpiske. Striedanie sa vykonáva i v neprerušenej hre, ale iba v priestore striedačiek na vlastnej polovici! Porušenie sa trestá ŽK (dvojminútovým trestom).

Pravidlo IV.: Výstroj hráča: Družstvá nastupujú v jednotných dresoch, brankár musí byť farebne odlíšený od hráčov družstiev a rozhodcov. Všetci hráči sú povinní mať chrániče holení, porušenie sa trestá ŽK (dvojminútovým trestom). Každé družstvo musí mať k dispozícii dve odlišné súpravy dresov. V prípade, že bude oblečenie družstiev rovnaké, je povinné zmeniť farbu dresov družstvo uvedené v zápise o stretnutí ako domáce!

Pravidlo V.: Rozhodca: Stretnutia rozhodujú rozhodcovia delegovaní KR ObFZ Topoľčany.

Pravidlo VII.: Hrací čas: Je stanovený 1 x 20 minút (hrubého času) bez polčasovej prestávky a striedania strán.

Pravidlo VIII.: Začiatok hry: Pred každým stretnutím nastupujú na hraciu plochu s rozhodcom iba základné päťky. Rozhodca za účasti kapitánov vyžrebuje kto má loptu. Začína sa zo stredu hracej plochy zo stredovej značky (tiež po obdržaní gólu).

Pravidlo IX.: Lopta v hre a mimo hru: Uplatňuje za v zmysle pravidiel futbalu. Ak sa lopta dotkne stropu haly, rozhodca preruší hru a nadviaže na ňu nepriamym voľným kopom, ktorý sa vykoná zo stredovej značky.

Pravidlo X.: Dosiahnutie gólu: Gól je dosiahnutý, keď lopta prejde celým objemom za bránkovú čiaru medzi bránkovými žrďami a pod brvnom brány. Rozhodca uzná gól ak sa lopta dostane do súperovej brány aj priamo z výkopu (zo stredovej značky). Gól nemožno dosiahnúť priamo z autového vhadzovania.

Pravidlo XI.: Hráč mimo hry: Pravidlo XI. hráč mimo hry neplatí.

Pravidlo XII.: Zakázaná hra a nešportové správanie: Ak poruší hráč pravidlá, za ktoré by mal byť napomenutý, alebo sa správa nešportovo, je napomenutý ŽK a zároveň vylúčený z hry na 2 minúty. V prípade napomenutia brankára ŽK (2 minúty) tento môže pokračovať v hre a trest za neho vykoná jeden z hráčov, ktorý bol v tom čase na hracej ploche. Hráč, ktorý sa dopustil priestupku za ktorý sa udeľuje ČK, alebo za hrubé nešportovésprávanie obdrží ČK, je vylúčený z hry. Dostáva trest 5 minút a do konca stretnutia. Družstvo môže hráča potrestaného ČK po uplynutí 5 minút nahradiť iným hráčom. V prípade udelenia ČK brankárovi, môže ho nahradiť náhradný brankár a trest vykoná jeden z hráčov, ktorý bol v tom čase na hracej ploche. Tresty za ŽK a ČK si hráči musia vykonať na určenom mieste (pri časomeračovi a pod.).

Pravidlo XIII.: Voľné kopy: Vykonanie voľného kopu sa musí uskutočniť do 5 sekúnd. Pri porušení časového limitu získava loptu súper a kope nepriamy kop z miesta, kde sa mal vykonať pôvodne nariadený kop. Hráči súperovho družstva musia byť od lopty vzdialení minimálne 4 metre. Porušenie vzdialenosti sa trestá ŽK (dvojminútovým trestom).

Pravidlo XIV.: Pokutový kop: Pri porušení pravidla XII. časť A (priestupky, za ktoré rozhodca nariaďuje priamy voľný kop) hráčom brániaceho družstva v pokutovom území sa nariaďuje pokutový kop v prospech útočiaceho družstva. Pokutový kop sa kope zo vzdialenosti 7m od brány.

Pravidlo XV.: Vhadzovanie lopty: Naviazanie na hru po aute sa vykonáva voľným kopom (z ktorého nemožno priamo dosiahnúť gól) z miesta, kde lopta opustila hraciu plochu. Hráč súperovho družstva musí byť vo vzdialenosti 3m od zahrávajúceho hráča, aby mu umožnil vykonať kop.

Pravidlo XVI.: Kop od brány: Kop z bránkového územia môže vykonávať brankár i každý jeho spoluhráč. Lopta musí byť v kľude a ostatní hráči musia byť mimo bránkového územia. Hráč aj brankár môžu vykonávať tento kop len na vlastnú polovicu a podlieha limitu 5 sekúnd. Pri nedodržaní limitu získa loptu súper, ktorý zahráva kop z rohu (z ktorejkoľvek strany).

Pravidlo XVII.: Kop z rohu: Kope sa vždy, keď lopta prejde celým objemom za bránkovú čiaru mimo priestoru brány a naposledy hral s loptou hráč brániaceho družstva (vrátane brankára). Hráči brániaceho družstva musia byť pri zahrávaní rohového kopu vo vzdialenosti 4m od lopty. Ak nie je rohový kop rozohraný v limite 5 sekúnd, získava loptu súper. Nasleduje kop od brány.

Pravidlo XVIII.: Hra brankára: Brankár môže chytať loptu do ruky iba vo vyznačenom pokutovom území. Brankár môže prihrať loptu spoluhráčovi rukou len tak, ža sa lopta musí dotknúť palubovky na vlastnej polovici, alebo ju musí spoluhráč prevziať na vlastnej polovici. Pri malej domov brankárovi a jeho chytení lopty rukou nasleduje pokutový kop.

Občerstvenie: Zabezpečí organizačný výbor v mieste turnaja.

Záverečné ustanovenie: Vo všetkých prípadoch, ktoré nie sú uvedené v týchto propozíciach, rozhoduje organizačný výbor turnaja !!! Neoprávnené štarty a priestupky hrubého nešportového správania budú riešené disciplinárne !!!